Już w ten weekend, 13-15 września 2019 r., na toruńskiej ziemi będzie miało miejsce coroczne święto fantastyki! Copernicon, bo o nim mowa, to jedna z największych imprez zrzeszających fanów literatury, filmów, komiksu, a także gier osadzonych w klimatach fantasy. Odwiedzających czekają 3 dni wyśmienitej zabawy w doborowym towarzystwie. Nie mogło zabraknąć również nas! Poniżej skrót wiadomości na temat tego, gdzie nas znajdziecie.


Lochy i... konwentowicze

Erpegowcy z całej Polski, łączcie się! Wraz z pozostałymi wydawcami systemów RPG połączyliśmy siły, by we wspólnym bloku bawić Was i uczyć przez całe 3 dni konwentu. Znajdziecie tam między innymi:

 • 5 stolików pokazowych przeznaczonych tylko na DnD, na których planujemy rozegrać ponad 100 godzin sesji. 
 • 3 fabularne prelekcje o tym, jak tworzyć zadania poboczne i skąd brać inspiracje do sesji. Będą też prawdziwe społeczne konsultacje erpegowe! 
 • Firmowy sklep na Rynku Nowomiejskim, a w nim (obok innych planszówek) świeżutka Księga Potworów oraz ostatnie 40 sztuk zestawów Startowych do D&D. 
 • Strefa Gier Fabularnych w Szkole Erpegowej, gdzie będzie okazja wziąć udział w sesjach w D&D (dla zupełnie zielonych i dla tych powracających do hobby), stworzyć kartę postaci czy wziąć udział w Fantastycznej Obiegówce (patrz niżej). 
 • Panel wydawniczy Dungeons & Dragons gdzie ogłosimy tytuły, które pojawią się w przyszłym roku. Będzie jedna nowość!

fantastyczna obiegówka

Jedną ze wspólnych inicjatyw Copernicus Corporation, Black Monk i Rebela będzie Fantastyczna Obiegówka, która ma zmotywować Was do podjęcia różnorodnych aktywności. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy pobrać specjalną kartę, a następnie zagrać w następujące tytuły:

 1. Dungeons & Dragons, 
 2. Equestria: Puść wodze fantazji 
 3. KeyForge, 
 4. Warhammer, 
 5. Witcher, 
 6. Zew Cthulhu.

Uzupełniony kupon wrzucamy do urny w naszej wspólnej strefie i czekamy na niedzielne losowanie nagród!


To jeszcze nie koniec

Oczywiście zarówno Copernicon, jak i nasze atrakcje, nie są skierowane wyłącznie do fanów erpegów! Do Torunia zabieramy ze sobą spory zapas gier z różnych gatunków i będziemy odważnie zachęcali Was do rozgrywek.

 • W strefie wystawców na Rynku Nowomiejskim znajdziecie nasz sklep, a w nim gorące nowości oraz bestsellery. Ta część konwentu jest otwarta dla wszystkich osób, które akurat będą w Toruniu! 
 • Copernicon to także games room, na którym znajdziemy mnóstwo gier naszego wydawnictwa, a także będziesz mieć możliwość stawiania pierwszych kroków z Dungeons & Dragons. 
 • W programie warto wypatrywać również naszych turniejów w Jungle Speed, Welcome to... i 7 Cudów Świata!

To co, widzimy się w Toruniu?